Pewność siebie a wychowanie konia

Istnieje tylko jedno narzędzie, jakie każda osoba musi mieć, aby z powodzeniem współpracować z koniem. Jest to narzędzie, które jest ważniejsze niż jakiekolwiek inne narzędzie, które można posiadać. Nie możesz kupić tego narzędzia w sklepie lub zamówić w Internecie. Jest to narzędzie, które sprawi, że wszystkie inne narzędzia są bardziej użyteczne. A bez tego wszystkie inne narzędzia są bezużyteczne. To narzędzie to pewność siebie.

Koń z natury tak naprawdę nie będzie przekazywać swoich życzeń za pośrednictwem komend słownych. Robi to przez rżenie, ale w przeważającej części rozmawia za pomocą języka ciała. Chcę pokazać fakt, że kiedy wejdziesz do ich świata język ciała mówi za ciebie. Musisz dowiedzieć się, co konie mówią i być w stanie przewidzieć, co mają zamiar zrobić. Im bardziej stajesz się biegły w mowie ich języka to łatwiejsze i bezpieczniejsze będzie to, co możesz z koniem robić.

Koń jest zwierzęciem zdobywcą. Utrzymuje kontakt przez zwracanie uwagi na najmniejsze sygnały wokół niego. Jest to również świetny czytelnik z rzeczy niewidzialnych. Ma szósty zmysł którym pozwala sobie na filtrowanie informacji między wierszami, a także bezpośrednio sporo odczytuje. Kiedy wybierasz się do niego wie o tym wcześniej niż to zrobisz. Może wyczuć, co czujesz. Mają podobną do gąbki zdolność do absorbowania tego co czujesz a zwłaszcza jeśli chodzi o niepokój. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że gdy czujesz się nerwowość lub lęk tak też czuje koń. Jest to sygnał dla konia, że musi być gotowy do ucieczki, ponieważ niebezpieczeństwo jest blisko.

Niestety oni nie rozumieją, że dla osoby, która jest pozbawiona pewności siebie często są niebezpieczeństwa w pobliżu. Jeśli więc zamierzamy wchodzić w interakcje z koniem trzeba być naprawdę świadomym uczuć. Musisz mieć w sobie spokojną pewność siebie, chodzi o poczucie swobodnej energii, która pozwoli im zachować spokój w swojej obecności. A z czasem będziesz rozwijać to coraz bardziej.

Co mam na myśli mówiąc o spokojnej pewności siebie? Spokojna pewność siebie wynika z poczucia, że naprawdę wiemy, że wszystko wokół nas jest w porządku i że mamy kontrolę nad sytuacją. To mówi o prawdziwym stanie przywództwa umysłu. To jest to, czego koń szuka, prawdziwego lidera. Jeśli chcesz mieć naturalną rolę lidera, to jest klucz, spokojnej pewności siebie. Kiedy widzisz że ktoś krzyczy i krzyczy na swojego konia to on balansuje na krawędzi nadużywa tego, a ten reaguje ze strachu lub gniewu. Strach i gniew nie tworzą dobrych cech przywódczych. Konie muszą zrozumieć, że gdy jesteś poza kontrolą nie możesz ich kontrolować.

Zanim będzie można mieć kontrolę nad swoim koniem, trzeba być w stanie kontrolować siebie. Koń wie o tym i trzeba nauczyć się tego przed przejściem dalej. Skupić się musisz na zrozumieniu, że ze strach koni jest oznaką słabości czy niebezpieczeństwa. Słabi ludzie nie będą słuchani przez konie. Pewność siebie nie jest czymś, co można po prostu mieć. To z czasem rośnie. Potrzeba czasu, aby uzyskać pewność siebie, trzeba być prawdziwym liderem we wszystkich sytuacjach.

Cała idea naturalnego jeździectwa pojawiła się w dużym stopniu w ostatnich latach. Pomogło to umieścić niektóre z archaicznych i przestarzałych technik szkoleniowych do lamusa i za to jestem wdzięczny. Relacja jaką masz z koniem jest bardzo podobna do relacji z innymi ludźmi w swoim życiu. Aby mieć udane relacje jakiegokolwiek rodzaju musi pojawić się współpraca. To musi być stale rozwijane w sposób naturalny. Musi być to także zrównoważony związek.

Dodaj komentarz