Smaczne pasze

Gotowa pasza umożliwia dostarczenie koniom odpowiedniej dawki pokarmu, wzbogaconego o dodatki witaminowe. Polecane jest zwłaszcza tym, którzy nie mają doświadczenia w żywieniu koni. Granulaty dostarczają wszystkich składników żywieniowych koniom wyczynowym. Tradycyjna pasza okazuje się często w ich przypadku zbyt uboga. Poza tym koń, jedząc granulaty, nie pomija części pożywienia, które mu mniej smakuje.

Pasze w postaci granulatów wzbogacone są o składniki smakowe, które odpowiadają zwierzętom. Hodowca w prosty sposób może dobrać właściwy pokarm, który jest przeznaczony dla konkretnych koni – klaczy, źrebaków, koni pracujących, itp. pasze- granulaty pomagają we właściwym żywieniu koni z problemami zdrowotnymi. Są mieszanki odpowiednie dla zwierząt, które mają kłopoty z układem oddechowy, trawiennym, ruchowym, i wiele innych. Zawarte w takiej karmie składniki, pomagają w poprawie zdrowia.

Produkcja pasz – granulatów

Odpowiednia obróbka zbóż polega na zastosowaniu wysokich temperatur, ciśnienia oraz tarcia przy użyciu pary wodnej. Uzyskany materiał zawiera dobrze trawioną skrobię i pozbawiony jest zarazków. Następnym etapem jest pokrycie paszy tłuszczami roślinnymi, zawierającymi witaminy.

Zaleca się nabywanie granulatów produkowanych przez uznane firmy. Każde opakowanie powinno zawierać opis składników i termin przydatności do spożycia. Granulaty długo przechowywane nie są paszą pełnowartościową.

Wyściółka w postaci granulatu

Zastosowanie wyściółki dla zwierząt w postaci granulatu, jest sposobem na zapewnienie materiału pozbawionego pyłów, a więc antyalergicznego.

Granulaty produkowane są z naturalnej słomy. Zaletą zastosowania tego typu wyściółki jest szybkie sprzątanie boksów. Wilgoć i niepożądane zapachy zostają szybko wchłonięte. Wyściółka tego typu należy do najzdrowszych i jest stosowana przez hodowców na całym świecie.

Dodaj komentarz