Zakup właściwego konia

Nic nie będzie ważniejsze niż zakup odpowiedniego konia, jeśli jesteś naprawdę zainteresowany w rozwijaniu swoich umiejętności jazdy konnej. Jest to jedną z najważniejszych decyzji jakie zrobisz i prawdopodobnie jedną z najdroższych. Więc trochę jednak trzeba się dowiedzieć przed rozpoczęciem procesu zakupu.

Trzeba spojrzeć na wiele koni przed skupieniem się na jednym, więc przygotuj się na poważne poświęcenie czasu i niestety wiele rozczarowań. Ale zanim chwycisz kartkę i zaczniesz rozmowy telefoniczne porozmawiajmy o tym, czego ci trzeba w porównaniu do tego, co chcesz.

Możemy zacząć od znalezienia rasy, który odpowiada nam najlepiej, a następnie udoskonalić nasze życzenia wśród rasy. Spójrzmy na to, co oznacza rasa. Zaczęliśmy hodowlę w produkcji zwierząt przeznaczonych do celów estetycznych i rekreacyjnych. Zaczęliśmy hodowlane dla uzyskania określonej masy i mięśni – tak jak to widzimy teraz. Mamy konie hodowane do celów rozrywkowych i wiele innych. Są również hodowane względem temperamentu i użytkowania. A nasze programy hodowlane były tak skuteczne, że dzisiaj można wybrać się całą rasę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Teraz w obrębie tej rasy każdy koń może mieć inną osobowość i temperament w oparciu o własną indywidualność i zakres doświadczeń. Trzeba zrobić wiele badań i znaleźć kilka ras, które Cię interesują, a także takie które najbardziej będą pasować pod twój poziom doświadczenia i zakres własnych potrzeb. Będziesz potrzebował konia pewnej wielkości fizycznej, konkretnego kształtu i zdolności do wykonywania zadania. Zatem musisz przede wszystkim naleźć rasę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

To zabawne, że ludzie często dłużej się zastanawiają, jeśli chodzi o zakup psa niż zakup konia. Będą badać te rasy, kupować i czytać książki, a jeśli chodzi o konia często stawiają na przypadek – lepiej będzie jeśli Ty nie popełnisz takiego błędu. Więc kupuj z głową, a potem licz już na swoje serce. Podejmowanie racjonalnych decyzji nie emocjonalnych chociaż może być trudne, to w końcu będziesz szczęśliwy że tak zrobiłeś.

Dodaj komentarz