Żywność

Otręby jako składnik meszu

Właściwe żywienie koni ma decydujący wpływ na zdrowie zwierząt. Dla zrozumienia, na czym polega właściwe żywienie, warto uświadomić sobie, że konie posiadają krótki przewód pokarmowy. Niewielki żołądek wymaga podawania niewielkich ilości paszy, kilka razy w ciągu dnia.

W diecie koni

Smaczne pasze

Gotowa pasza umożliwia dostarczenie koniom odpowiedniej dawki pokarmu, wzbogaconego o dodatki witaminowe. Polecane jest zwłaszcza tym, którzy nie mają doświadczenia w żywieniu koni. Granulaty dostarczają wszystkich składników żywieniowych koniom wyczynowym. Tradycyjna pasza okazuje się często w ich przypadku zbyt uboga.

Zastosowanie słomy w hodowli koni

Słoma jest pozostałością po żniwach. W hodowli koni ma praktyczne zastosowanie. Często stosowana jest na podściółki w stajni, z powodu swoich właściwości izolujących przed zimnem. Chłonie zanieczyszczenia, pochodzące z płynnych odchodów. Często wymieniana, zapewni czystość w boksie. Słoma łatwo się

Koń nie zawsze zdrowy

Konie należą do zwierząt delikatnych i wrażliwych na rozmaite czynniki. Mylące są ich spore rozmiary i funkcjonująca w ogólnej świadomości dewiza, ze Kon musi być zdrowy. Człowiek, który opiekuje się konmi nie zawsze dostrzeże w porę rozwijające się choroby koni.

Pasza i jej wpływ na trawienie

Konie są zwierzętami roślinożernymi. W ich żywieniu stosowane są więc pasze objętościowe. Włókno roślinne, stanowiące istotny składnik pożywienia, odpowiada za aktywność końskich jelit i dostarcza energii oraz niezbędnych elektrolitów.

Pasze dla koni dostarczane są zwierzętom w niewielkich ilościach. Ze względu