O pielęgnacji konia słów kilka

Konie są to niezwykle piękne i wrażliwe istoty. Konie wymagają nie tylko zrozumienia i cierpliwości, ale również wymagają dużej ilości opieki.

Uczenie szacunku rozpoczyna się w pierwszym dniu życia dla źrebiąt, istnieje wyraźna hierarchia w stadzie koni.

Ważne jest, aby zachować spokojną postawę będąc blisko koni. Konie z natury nie lubią zbędnego hałasu ze względu na ich wrodzony instynkt że ich życie zależy od wykrycia drapieżników. Każdy szum z zewnątrz szum zakłóca im zdolność do wykrywania drapieżników. Wykrywanie drapieżników jest ściśle połączone z odruchem ucieczki dla konia. Ze względu na te przeżycia , konie mają fizjologiczne okablowanie w swoich mózgach, które sprawia, że preferują ciszę i nie lubią niepotrzebnego hałasu. Wiele koni może się przestraszyć z powodu gwałtownych hałasów, a to może spowodować szkody dla konia, jeźdźca lub ludzi wokół. Porozmawiaj ze swoim koniem w cichej, uspokajającym głosem.

Koń będzie cię kochał przede wszystkim, jeśli będziesz traktować go sprawiedliwie, a po drugie, jeśli pozwolisz sobie na rozwijanie relacji z nim w taki sam sposób, jak człowiek tworzy związki partnerskie. Jest zbyt wielu ludzi, którzy będą dbać o materialne potrzeby konia, ale zapominają o kwestii samego partnerstwa. Koń urodzony w niewoli będzie identyfikować się z towarzyszem w wyniku zdrowej relacji od samego początku. Zdrowa relacja z koniem wymaga: zaufania, w połączeniu z szacunkiem, sympatią i chęcią.

Trzeba badać konia każdego dnia, a zwłaszcza przed jazdą na koniu. Dokładnie zbadać nogi konia czy nie jakiś nietypowych grudek. Upewnij się, że oczy konia są czujni i nie lśniące. Posłuchaj jakiegokolwiek hałasu pochodzącego z żołądka konia. Rozwiązywanie problemów, zanim staną się one poważne ma kluczowe znaczenie dla utrzymania koni w zdrowiu.

Należy zachować ostrożność i dyskrecję, gdy jest się blisko ogierów i klaczy, gdy są one w okresie godowym. Mają do czynienia z hormonami ogromnej wielkości, jakiej prawdopodobnie nie jesteś w stanie pojąć. Ogiery zazwyczaj gryzą, są skłonne do agresywnych zachowań.

Pielęgnacja koni:

Dbaj o to by sierść konia była wolna od brudu, błota, piasku i potu. Szczotkuj konia codziennie. Oczyszczaj nogi konia codziennie. Musisz wypłukać wszelkie pozostałości potu z podkładki siodełka – codziennie. Szereg różnych problemów jest związanych z tym, że konia nie utrzymuje się w czystości. Stoisko konia też musi być czyste. Upewnij się, że stoisko jest sprzątane codziennie. Czysta woda jest niezbędna do utrzymania zdrowego konia. Upewnij się, że twój koń ma zawsze dostęp do czystej, świeżej wody.

Dodaj komentarz